Piešimas raizgymo metodu yra tikroji kūryba. Kiekvienam kūrėjui kūrinys išeina vis kitoks ir nepakartojamas.

Jau kelis metus praktikuojant dzenraizgymą, dar vadinama zentangle arba meditatyviu piešimu (daugiau apie tai galima paskaityti:: http://www.psichologaskaune.lt/straipsniai/60-dzenraizgymas-arba-meditatyvus-piešimas ), bei perduodama savo patirtį kitiems,  pastebėjau praktikuojančių šį metodą žmonių pokyčius. Raizgymą galima naudoti kaip saviraiškos būdą, bet ne ką prasčiau raizgymas padeda koreguoti žmogaus emocinę būseną ir net požiūrį į pasaulį ir į savo vietą jame. Dalinuosi savo pastebėjimais.

·         Piešimas raizgymo metodu yra tikroji kūryba. Kiekvienam kūrėjui kūrinys (piešinys) išeina vis kitoks ir nepakartojamas. Niekam nėra paslaptis, kad jau pati kūryba yra gydanti. Tačiau labai akivaizdžiai tai pradedi suprasti, kaip po kelių valandų piešimo, pakili nuo stalo visiškai nusiraminęs ir su visiškos harmonijos pojūčiu.

·         Pradedant piešti pabunda sąmoningas dėmesingumas. Jei jūs nusprendėte piešti, tai ieškant įkvėpimo, pradėsite dėmesingai stebėti viską, kas jus supa: gamtos pokyčius, pastatų grožį, gėlių, augalų, debesų ornamentus,  – susitelksite į visą tai, į ką ankščiau nekreipėte dėmesio.

·         Praktikuojant šį piešimo būdą, vystosi spontaniškumas. Viena iš raizgymo nuorodų yra atsisakymas nuo išankstinio paveiksliuko planavimo bei įsivaizdavimo, kaip jis turėtų atrodyti. Bet, jei įkvėpimo sėmėsi iš aplinkinio pasaulio, visiškai įsivaizdavimo atsisakyti sudėtinga. Tačiau įgyjant patirties prie to pradedi priprasti – paveikslėlis visada gaunasi netikėtas, nepakartojamas ir labai autentiškas.

·         Piešiant grupėje, galima pastebėti, kad kiekvienas piešiantysis turi savo braižą, savo piešimo stilių, kiekvienas atranda savo mėgstamas kompozicijas, vaizdus. Galima sakyti, kad popieriuje atsispindi žmogaus individualumas, jo sielos skambesys, kuri neretai sunku perduoti žodžiais. Ir tai, savo ruoštu, padeda įsisąmoninti žmonių skirtingumą ir, kaip tai ne paradoksaliai skambėtų, mūsų panašumą. Ar gi tai nesvarbu savęs pažinimo kelyje?

·         Praktikuojant raizgymą dingsta baimė suklysti. Čia vertėtų prisiminti apie dar vieną raizgymo nuorodą – raizgant nevartojamas trintukas ar kokia kitokia koregavimo priemonė. Jei kokia linija nueina ne ten, kur norėjosi, belieka ją įkomponuoti į piešinį ir pavirsti šį piešinį kitaip, nei sugalvota, harmoningu. Su praktika dingsta ne tik baimė suklysti (nes klaidos, kaip tokios, negali būti), bei ir noras viską kontroliuoti. Ir šis pokytis siejamas ne tik su piešimu, bet ir persikelia į kasdienę žmogaus veiklą. Atsiranda naujas lengvesnis santykis su gyvenimu, daugiau drąsos veikti ir reikštis šiame pasaulyje.

·         Ilgesnį laiką kuriant juodai-baltus paveiksliukus (raizgant naudojamas tik juodas gelinis tušinukas ir baltas popieriaus lapas), atsiranda noras į savo kurinius įsileisti spalvas. Todėl ilgainiui gimsta jau spalvoti paveiksliukai. Taip, įsileidžiant į savo kūrybą spalvas, panaikinamos depresyvios nuotaikos bei atsilaisvina vieta spalvotam jausmams bei pavasarinėm nuotaikoms.

Kol kas tiek pastebėjimų  apie raizgymo galimybes. Neabejoju, jog tai tik maža dalis to, ką gali suteikti šis metodas. Manau, kad kiti atradimai laukia ateityje.

Ar tai ne nuostabus būdas? Būdas ne tik pažadinsi savo kūrybiškumą bei patenkinti saviraiškos troškimą, bei ir geriau pažinti save, išsilaisvinti iš niūrios žiemiškos nuotaikos, suprasti, kaip kuriate santykius su pasauliu, su savo artimiausiais, tapti laisvesniais, įgyti drąsos veikti ir pasisemti džiaugsmo gyvenimui....

Jei jums įdomu išmėginti šį metodą bei atrasti savo galimybes, ieškokite artimiausių raizgymo užsiėmimų datas čia: http://www.psichologaskaune.lt/naujienos/44-naujiena-2 .

 

Naujienos

Renkama nauja Savęs pažinimo terapinė grupė su meno elementais

Jau nuo balandžio 19 dienos iki birželio 7 dienos (viso 8 susitikimai).

Grupė skirta santykių su aplinkiniais ir su savimi nagrinėjimu, pasitikėjimą savo jėgomis ugdymui. 

Skaityti daugiau...

Nudažykite savo dviratį

            Taip jau būna gyvenime: kaip degi kažkokią idėja, patvirtinimą randi visai netikėtuose vietose... Taip nutiko ir man. Aistringai įtikėjusi terapinio piešimo nauda, 

Skaityti daugiau...

Konsultacija internetu


Konsultacija internetu elektroniniais laiškais – tai patogus būdas gauti reikiamą pagalbą neatsitraukiant nuo kompiuterio ir neišeinat iš savo namų ar biuro.
Skaityti daugiau...