Dauguma iš mūsų linkę manyti, kad atsidūrus sunkioje situacijoje su psichologinėmis problemomis galime susitvarkyti patys, o jei kas – padės artimi žmonės ar draugai.

Labai gerai, kai turi daug draugų, o ypač tokių, kurie gali tave išklausyti, užjausti ir patarti. Tačiau ne visada gali padėti artimi žmonės, draugai.
Visų pirma, jei jie iš tikrųjų yra jūsų artimi žmonės, tai jie greičiausiai yra susiję su jūsų sunkia situacija ir turi savo požiūrį į ją. Be to, jie jus jau nuo seno pažįsta ir turi savo nuostatą apie jus. Tokioje situacijoje jiems gali būti per sunku būti objektyviems. Taigi artimųjų žmonių rūpestis jumis gali būti tik laikina išeitis. Čia kaip su danties skausmu – išgersi tabletę ir skausmas sumažės, bet ne ilgam – kol baigsis tabletės veikimas, juk skausmo priežastis lieka nepašalinta. Patekus į sunkią situaciją ir norint geriau suprasti kas vyksta bei siekiant ją pakeisti, jums padėti gali psichologo konsultacijos.

Psichologo konsultacija – tai visų pirma dviejų žmonių - psichologo ir kliento pokalbis. Tačiau pokalbis su psichologu tai ne tas pats, kas pokalbis su draugu ar artimu žmogumi. Ne visada artimam žmogui norime ar galime atskleisti savo silpnąsias puses, pasirodyti jautriu, įskaudintu, pasimetusiu, supykusiu ar nusivylusiu. Pokalbio su psichologu metu dėmesys bus skiriamas jūsų sunkumams ir išgyvenimams. Psichologas nekritikuos jūsų dėl tų sunkumų atsiradimo ir nevertins jūsų veiksmų. Jis priims jus tokį, koks jūs esate, todėl psichologinės konsultacijos metu, skirtingai nei pokalbyje su draugu, galite jaustis saugiu, galite nusiimti kaukes, kurias paprastai užsidedam bendraudami, ir būti savimi.

Konsultacijos metu psichologas, būdamas kartu su klientu ir norėdamas suprasti jo sunkumų priežastis, dėmesingai klausysis kliento, užduos tikslinančius klausimus, dalinsis savo mintimis ir jausmais apie tai, ką išgyvena klientas. Tačiau psichologo konsultacija tai dar ir psichologo ir kliento bendradarbiavimas. Konsultacijos metu ne mažiau svarbu yra paties kliento aktyvumas, jo noras gilintis į save. Psichologas laikosi nuomonės, kad norint susidoroti su iškilusiais sunkumais, klientui svarbu kuo geriau pažinti ir suprasti save, todėl konsultacijų laiką klientas turėtų skirti sau: aktyviai dalintis su psichologu savo supratimu apie gyvenimą, dėstyti savo problemas, kartu su psichologu ieškoti sprendimų ir išeičių, kurios padaro gyvenimą prasmingesniu, o santykius su aplinkiniais tokiais, kokių jūs iš tikrųjų norite.

Naujienos

Jau vasario 8 d. Terapinio piešimo praktinis seminaras

Terapinio piešimo technika - tai instrumentas padedantis geriau pažinti save, plėsti savo sąmoningumo ribas, skatinantis kūrybiškumą, o ieškant atsakymų į rūpimus klausimus, pažadina vaizduotę ir leidžia rasti visai netikėtų atsakymų.

Skaityti daugiau...

Konsultacija internetu


Konsultacija internetu elektroniniais laiškais – tai patogus būdas gauti reikiamą pagalbą neatsitraukiant nuo kompiuterio ir neišeinat iš savo namų ar biuro.
Skaityti daugiau...

Dzenraizgymo seminaras „Joga smegenims“

Šiuolaikiniame kupiname skubos, įtampos ir streso gyvenime žmogui būtina sustoti, atsipūsti, nusiraminti, pabūti savimi.

Skaityti daugiau...