Dažnas iš mūsų gali pasakyti, jog nėra lengva būti atviru su visai nepažįstamu žmogumi bei patikėti savo paslaptis visai svetimam žmogui.

Bet ir artimam žmogui ne visada gali išsipasakoti tai, kas slepiama nuo visų, o gal net ir nuo savęs. Kiekvienas psichologas, visų pirma, yra įsipareigojęs laikytis psichologo profesinės etikos nuostatų, kurios įpareigoja psichologą saugoti kiekvieno kliento teisę į privatumą, laikytis taip vadinamo konfidencialumo principo. Tai reiškia, kad psichologas laiko paslaptyje visą informaciją, kurią konsultacijos metu jam patiki klientas, išskyrus labai konkrečias, specifines aplinkybes, kada kyla grėsmė kliento ar aplinkinių žmonių sveikatai bei gyvybei.

Būti atviriems reikia mokytis. Tai galima daryti tiesiog konsultacijos metu: pasidalinkite su psichologu jausmais, kurie iškyla bendraujant su juo. Ir visai nesvarbu, kokie bus tie jausmai, - ar tai bus nepasitenkinimas, ar pyktis, o gal gėda, o gal dėkingumas. Svarbu, kad jūs padarysite pirmą žingsnį atvirumo link. Jausmai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Ir mokydamiesi būti su jais, jūs geriau pažinsite ir suprasite save, išmoksite būti atviresni pačiam sau.

Geriau pažinę save galėsite patys pasirinkti kiek atviru būti konsultacijos metu. Pasitikėjimas įgyjamas palaipsniui, juk psichologas jums visai naujas žmogus ir reikia laiko jį pažinti. Natūralu, kad tik laikui bėgant, jūs galėsite tapti vis atviresni ir atviresni su psichologu. Jūsų atvirumas padės psichologui geriau suprasti jus. Tuo pačiu psichologas padės jums geriau suprasti save, atrasti visas savo puses. O atradus ir supratus, jums bus lengviau pripažinti jas ir susitaikyti su jomis.
Naujienos

Renkama nauja Savęs pažinimo terapinė grupė su meno elementais

Jau nuo balandžio 19 dienos iki birželio 7 dienos (viso 8 susitikimai).

Grupė skirta santykių su aplinkiniais ir su savimi nagrinėjimu, pasitikėjimą savo jėgomis ugdymui. 

Skaityti daugiau...

Nudažykite savo dviratį

            Taip jau būna gyvenime: kaip degi kažkokią idėja, patvirtinimą randi visai netikėtuose vietose... Taip nutiko ir man. Aistringai įtikėjusi terapinio piešimo nauda, 

Skaityti daugiau...

Konsultacija internetu


Konsultacija internetu elektroniniais laiškais – tai patogus būdas gauti reikiamą pagalbą neatsitraukiant nuo kompiuterio ir neišeinat iš savo namų ar biuro.
Skaityti daugiau...