Daugelis vyrų ir moterų išsiskyrimo metu arba po to elgiasi taip, kaip ankščiau nė nebūtų pasielgę. Jie tampa niekšiški, kandūs, brutalūs, smurtingi, kerštingi, nedori, nepakenčiami ir pavojingi, sulaužo baldus, daužosi, tampa psichoteroro meistrais, grasina savižudybe.  

Įniršis ir neapykanta yra visiškai žmogiški jausmai. Kaip tokie, jie nėra blogas dalykas. Tačiau dauguma nežino, kaip su jais elgtis. Arba jie užgniaužia neapykantą savyje ir nukreipia geluonį į save, arba visą griaunamąją jėgą nukreipia į partnerį. Dar blogiau: dėl žlungančios partnerystės jie priverčia kentėti kitus, pvz., vaikus. Abu keliai veda ne į naują gyvenimą, bet į dar didesnį paklydimą.

Tas, ką valdo įniršis ir neapykanta, turi pabandyti savo jausmus nukreipti kita, žmogui nežalinga linkme. Pateiksiu keletą patarimų, kaip tai padaryti. Visiškai įmanoma, kad vienas pratimas Jums patiks labiau, nei kitas. Apsidrausdami išbandykite visus. Pamatysite, kad pradėsite kontroliuoti įniršį ir neapykantą.

  • Neslopinkite jausmus alkoholiu, cigaretėmis, besaikiu valgymu, medikamentais ar narkotikais. Tokiu būdu tik sugadinsite savo sveikatą, psichiką ir , galiausiai, gyvenimą. Ar buvęs partneris vertas to?
  • Mažinkite vidinę įtampą. Sudaužykite virtuvėje vazą, kurios šiaip ar taip nemėgote. Arba, dar geriau, išsiimkite iš šaldymo kameros ledo gabaliukus ir iš visų jėgų svieskite juos ant grindų.
  • Pasakykite partneriui savo nuomonę. Tačiau ne iš tikrųjų, o tik vaidindami. Atsistokite prieš jo(s) mėgiamiausią fotelį, įsivaizduokite jame sėdintį partnerį ir pradėkite. Išklokite jam visas niekšybes, kurios tik bešautų Jums į galvą. Be to, ir visus priekaištus, klaidas bei silpnybes.
  • Parašykite buvusiam partneriui. Tačiau laiško neišsiųskite. Dabar svarbiausia išsiaiškinti savi jausmus, o buvęs partneris su tuo neturi nieko bendra. Laiške galite rašyti apie viską, ką jau seniai norėjote pasakyti. Priekaištus formuluokite kaip kaltinimą, dalykiškai, bet negailestingai.
  • Įrašykite savo įniršį bei priekaištus partneriui į magnetofoną ar įkalbėkite į diktofoną. Sakinius pradėkite formuluoti maždaug taip: „Mane labai užgavai, kad ....“, „Aš įpykęs, nes ....“.
  • Mažinkite agresyvumą naudojant fizinį aktyvumą. Kilnokite svarčius, daužykite  kamuolį į sieną, iki nukritimo žaiskite tenisą, šėlkite savigynos kursuose. Svarbu, kad iki išsekimo prievartautumėte kūną ir tokiu būdu atsikratytumėte neigiamų emocijų. Švelnios sporto rūšys, kaip plaukymas ar gimnastika, paprastai nepadeda taip gerai atsikratyti agresijos.
  • Įsivaizduokite, ką iškrečiate savo partneriui. Su visomis smulkmenomis įsivaizduokite, kaip jį sužlugdote, nokautuojate, sudaužote jo automobilį. Tačiau tai turi likti tik gryna fantazija. Nė mažiausios smulkmenos negalite įgyvendinti iš tikrųjų.
  • Išsirėkite. Jei bijote, kad išgirs kaimynai, sėskite į automobilį ir važiuokite į nuošalią vietą, užsidarykite duris bei langus, ir šaukite.
  • Saugokitės priekaištų pačiam sau. Nekaltinkite savęs, kad sužlugo partnerystė. Būkite didžiadvasis ir atleiskite sau visas klaidas, kurias, Jūsų nuomone, esate padaręs. Įrašykite į dienoraštį: „Aš atleidžiu sau.....“
  • Užsirašykite, ką esate padaręs savo partneriui. Parašykite laišką (kurio, savaime suprantama, neišsiųsite) ir išvardykite, ką per visą partnerystės laiką esate dėl jo padaręs“ „Aš tau ...“, „Aš dėl tavęs ....“, „Tu buvai priežastis, kodėl aš...“.
  • Suveskite sąžiningą balansą. Pasiimkite užrašus ir laišką, kurį parašėte partneriui. Patikrinkite kiekvieną atskirą punktą ir įvertinkite, ar tai tiesa, ar ne. Peržiūrėkite visus sakinius, prasidedančius: „Tu mane įskaudinai...“, arba „Tu kalta(s), kad ....“ ir nuspręskite, ar priekaištas teisingas ar ne. Tai galioja ir viskam, ką Jūs partneriui esate padaręs gero. Teiginius įvertinkite „taip“ arba „ne“.

 

Pamažu įniršis padės Jums labiau nutolti nuo buvusio partnerio. Atsipalaiduosite bei leisite partneriui išeiti. O tai – geriausia prielaida naujai gyvenimo koncepcijai.

 

 

                                                            Pagal Susanne Stein knygą

                                                            „Kai sudūžta meilė. Tinkamiausia pagalba

                                                            išsiskyrimo skausmui įveikti.“

Naujienos

Renkama nauja Savęs pažinimo terapinė grupė su meno elementais

Jau nuo balandžio 19 dienos iki birželio 7 dienos (viso 8 susitikimai).

Grupė skirta santykių su aplinkiniais ir su savimi nagrinėjimu, pasitikėjimą savo jėgomis ugdymui. 

Skaityti daugiau...

Nudažykite savo dviratį

            Taip jau būna gyvenime: kaip degi kažkokią idėja, patvirtinimą randi visai netikėtuose vietose... Taip nutiko ir man. Aistringai įtikėjusi terapinio piešimo nauda, 

Skaityti daugiau...

Konsultacija internetu


Konsultacija internetu elektroniniais laiškais – tai patogus būdas gauti reikiamą pagalbą neatsitraukiant nuo kompiuterio ir neišeinat iš savo namų ar biuro.
Skaityti daugiau...