Vaikams bet koks išsiskyrimas visuomet labai sunkus, net jei tėvai ir stengiasi apdairiai elgtis su vaikais bei tarpusavyje. Tačiau dažnai išsiskyrimo neįmanoma išvengti.

Kas suvokia, kad bendras gyvenimas nebeįmanomas, vieną dieną vis tiek išsiskirs. Pasilikimas šeimoje tik dėl vaikų nieko gero neatneša ir nesukuria darnaus pasaulio vaikams. Vaikai jaučia, ar tėvai myli vienas kitą ar tik pakenčia.

Jei šiame sudėtingame laikotarpyje abu tėvai mėgins padėti vaikui, išsiskyrimas gali būti pakeliamu. Taigi tėvų užduotis – iki minimumo sumažinti išsiskyrimo pasekmes vaikams. Tėvai padės vaikams skyrybų metu, jei:

  • Griežtai atskirsite partnerio vaidmenį nuo savo, kaip tėvo ar motinos, vaidmens. Jei Jūsų sutuoktinis kaip partneris ir elgėsi niekšiškai, Jums niekas nedavė teisės iš vaiko atimti tėvą. Meilės pora, kokia jūs ankščiau buvote, nebeegzistuoja, tačiau išlieka Jūsų pora kaip tėvų pora. Šią atsakomybę Jūs turėtumėte suvokti sąmoningai.
  • Niekuomet nenaudokite vaiko kaip priemonės tikslui pasiekti. Jūsų namuose nėra mažų agentų, atnešančių žinias iš priešo stovyklos.
  • Pabandykite girdint vaikams kalbėtis normaliai. Bet kokie piktumai ir tikslingai nutaikytos kandžios adatėlės yra tabu.
  • Niekuomet nejuodinkite savo (buvusio) partnerio prieš vaikus. Galvokite apie tai, kad vaikai prisirišę prie abiejų tėvų ir kad Jūsų partneris palieka tik Jus, o ne vaikus.
  • Pasikalbėkite su vaikais ir pabandykite jiems kiek įmanoma paaiškinti situaciją.
  • Pakalbėkite su vaikų darželio auklėtoja arba mokytoja, kad jie suprastų pasikeitusį vaikų elgesį.
  • Neuždrauskite vaikui bendrauti su buvusiu partneriu, net jei pastarasis ir įsimylėjo kitą.
  • Įrodykite vaikams, kad dar egzistuoja kaip tėvų pora, o skiriatės tik kaip sutuoktinių pora.
  • Nepadarykite savo vaiko keršto dievu, stengdamasi(s) juo kuo labiau įskaudinti partnerį. Jūs ne tik jį papildomai įskaudinsite, bet ir pakenksite vaikui.
  • Pabandykite vaikų akivaizdoje kiek įmanoma suvaldyti savo sielvartą. Nėra jokios prasmės ištisas dienas aimanuoti. Vaikai negali padėti šioje situacijoje, jie patys dažniausiai visiškai sutrikę. Bejėgiškai verkianti motina ar prislėgtas tėvas situaciją dar labiau pablogina.
  • Kiek įmanoma, laikykitės įprastos rutinos. Dvasinių sukrėtimų atvejais maži kasdieniniai ritualai padeda sureguliuoti gyvenimo ritmą.

  

                                                            Pagal Susanne Stein knygą

                                                            „Kai sudūžta meilė. Tinkamiausia pagalba

                                                            išsiskyrimo skausmui įveikti.“

Naujienos

Renkama nauja Savęs pažinimo terapinė grupė su meno elementais

Jau nuo balandžio 19 dienos iki birželio 7 dienos (viso 8 susitikimai).

Grupė skirta santykių su aplinkiniais ir su savimi nagrinėjimu, pasitikėjimą savo jėgomis ugdymui. 

Skaityti daugiau...

Nudažykite savo dviratį

            Taip jau būna gyvenime: kaip degi kažkokią idėja, patvirtinimą randi visai netikėtuose vietose... Taip nutiko ir man. Aistringai įtikėjusi terapinio piešimo nauda, 

Skaityti daugiau...

Konsultacija internetu


Konsultacija internetu elektroniniais laiškais – tai patogus būdas gauti reikiamą pagalbą neatsitraukiant nuo kompiuterio ir neišeinat iš savo namų ar biuro.
Skaityti daugiau...