Tiems, kurie labiau pasitiki mokslo patvirtintais rezultatais, pateiksiu keletą pavyzdžių ką apie zentangle naudą rašo puikus tyrėjai ir praktikai.

            Konektikuto valstijoje, Vestharforde, esančio Šv.Juozapo universiteto Konsultavimo ir sveikatingumo centro direktorė dr. Meredith Yuhas pati patyrė dzenraizgymo naudą ir įsitikino, kad metodas padeda jos pacientams - bene kiekvienam jį išbandžiusiam. Ji taip pat pastebėjo, jog dzenraizgymas jai primena praktiką, vadinamą „įsisąmoninimo meditacija“.

            Įsisąmoninimas – tai būsena, kai jaučiamės esantys „čia ir dabar“ – savo kūnu, mintimis ir jausmais. Kai įsisąmoniname, puikiai suvokiame, ką tuo metu galvojame ir jaučiame, tačiau nesigiliname ir nevertiname, ar šie jausmai geri ar blogi, teisingi ar neteisingi. Įsisąmoninimo meditacijos praktikos tikslas ir yra padėti žmogui pasiekti šią suvokimo ir aiškumo būseną. Skirtingai nuo kai kurių kitų meditacijos būdų, šis nereikalauja keisti savęs ar savo veiksmų, veikiau sąmoningai suvokti save ir savo kūną dabartyje. ...

            Dr.M.Yuhas nuomone, įsisąmoninimas užima ypač svarbią vietą skubotame kasdieniame gyvenime. „Manau, kad šiais technologijų ir skubos laikais įsisąmoninimas yra gyvybiškai svarbi praktika. Ankščiau įsisąmoninimas buvo natūrali mūsų būties dalis. Žmonės turėjo ir mokėjo kantriai išlaukti informacijos, pokalbio su kitu žmogumi, savo mėgstamos televizijos laidos. Laukimas ir ribotas pasiekiamumas tiesiog vertė žmogų gyventi dabartyje, tyloje ir įsisąmoninus. Netobulos technologijos ribojo greitą prieigą ir poreikių tenkinimą. Dėl nūdienos tempo nelieka vietos kantrybei, ramumai ir susikaupimui be galybės trikdžių. Turime patys norėti ir ieškoti tylos“.

            Dr.Meredith Yuhas yra kognityvinio bei dialektinio elgesio ir jogos specialistė. Šios žinios  jai padėjo prieiti prie išvados, kad dzenraizgymas atitinka visus įsisąmoninimo kriterijus. Daktarė vadovavo dviem tyrimams, kurių metu buvo siekiama surinkti empirinius duomenis apie gydomąjį dzenraizgymo poveikį, ir greitu metu vadovaus trečiam. Tyrimų tikslas – įtvirtinti dzenraizgymą kaip oficialią įsisąmoninimo praktiką ir įrodyti jo paveikumą ir naudą.

            Daktarė teigia, kad dzenraizgymas naudingas ne vien psichologinių sutrikimų kamuojamiems žmonės. Pajausti ramybę susikaupus pravers bet kuriam iš mūsų. Tai sveiko gyvenimo praktika – panašiai kaip sportas ar taisyklinga mityba. Dzenraizgymas – smagi veikla, kuri jums padės:

  • Lavinti vaizduotę ir pamiršti rūpesčius;
  • Pasiekti visiškos ramybės ir susikaupimo būseną;
  • Sumažinti stresą;
  • Pajusti pasitenkinimą ir pasitikėjimą savimi;
  • Susikaupti ir susitelkti ties norimu tikslu;
  • Pasijausti naudingam ir reikalingas;
  • Pajausti akimirkos grožį;
  • Nukreipti ar išvis atsisakyti nereikalingų minčių.

Be viso to, anot praktikuojančiųjų dzenraizgymo metodą, pagerėja akių ir rankos koordinacija, atmintis, nebekankina skausmai ar nemiga ir sumažėja kraujo spaudimas.

 

            Dzenraizgymo metodas taikomas dėl to, kad kuo mažiau naudotumėte kairįjį smegenų pusrutulį, taigi, kuo mažiau analizuotumėte ir kauptumėte nebūtinas išvadas. Kai per daug galvojate, ką darysite toliau, automatiškai nutrūksta raizgant jaučiama meditacinė būsena ir gali kilti nerimas. Ribodami pasirinkimą išliekame ramūs, susikaupę ir atsipalaidavę. Dėl šios priežasties raizgant naudojami tik juodas rašiklis ir specialios balto popieriaus plokštelės.

                

            Dr. Jonas Kabat-Zinnas – vienas svarbiausių įsisąmoninimo ir jo įtakos tyrėjų tvirtina, jog atlikus mokslinius sąmonės tyrimus ir jų rezultatus panaudojus medicinoje nustatyta, kad įsisąmoninimas yra ne tik puikus metodas gydyti dvasinį skausmą, stresą, chroninius skausmus, ligas ir depresiją, bet ir padeda išlaikyti gerą savijautą.

            Knygoje „Kur eini, ten ir esi“ dr. Kabat-Zinnas apie įsisąmoninimo meditaciją rašo: „Įsivaizduokite, kaip puiku atsikratyti noro viską vertinti „gerai“ ar „“blogai“, užuot tiesiog džiaugtis kiekvienos akimirkos grožiu. Tai ir yra tikroji ramybė ir laisvė. Meditacijos tikslas – padėti atsikratyti noro viską, kas ir kas tai būtų, vertinti.“

....................

Rašytojas Stew Bartholomew savo bestseleryje aprašantis dzenraižgymo metodą pavadino jį „joga smegenims“. Jis rašo, kad raizgymas suteikia tokį patį pasitenkinimą ir ramybę, kaip joga: tuo metu nebekamuoja įtampa ir stresas, praskaidrėja mintys.

(pagal knygą „Zentangle. Dzenraižymo džiaugsmas“)




Naujienos

Renkama nauja Savęs pažinimo terapinė grupė su meno elementais

Jau nuo balandžio 19 dienos iki birželio 7 dienos (viso 8 susitikimai).

Grupė skirta santykių su aplinkiniais ir su savimi nagrinėjimu, pasitikėjimą savo jėgomis ugdymui. 

Skaityti daugiau...

Nudažykite savo dviratį

            Taip jau būna gyvenime: kaip degi kažkokią idėja, patvirtinimą randi visai netikėtuose vietose... Taip nutiko ir man. Aistringai įtikėjusi terapinio piešimo nauda, 

Skaityti daugiau...

Konsultacija internetu


Konsultacija internetu elektroniniais laiškais – tai patogus būdas gauti reikiamą pagalbą neatsitraukiant nuo kompiuterio ir neišeinat iš savo namų ar biuro.
Skaityti daugiau...